ویروس کرونا مدت‌زمان مشخصی روی سطوح مختلف باقی می‌ماند، به همین دلیل ضدعفونی کردن اشیایی که در اطراف ما قرار دارند و ما هر روز با آنها تماس داریم بسیار ضروری است. امکان انتقال ویروس کرونا از دستگاه های ويپ و سيگارهاي الكترونيكي که از وسایل پُر کاربرد ويپرها می‌باشد، زیاد است. به‌ همین دلیل لازم است ویپ ها ضد عفونی شود اما شماري از ويپرهاي عزيز اين كار را درست انجام نمي دهند. ما برای شما نکاتی راجع به ضد عفونی کردن دستگاه های ویپ و سیگارالکترونیکی ها رو آماده کریدم که در ادامه میتونید مطالعه کنید.

عدم رعایت این موارد باعث آسيب ديدن تعدادي از ويپ ها و سيگارهاي الكترونيكي به دلیل نفوذ مواد ضد عفونی کننده يا آب به داخل آن ها شده است.

برای ضد عفونی کردن دستگاه های ويپ كافيست نكات زير را رعايت كنيد:

  1. بهتر است از مایع الکل (70 تا 86 درصد) که به همراه آب ترکیب شده است، استفاده کنید.
  2. بهتر است از پاشیدن مستقیم الکل به دستگاه خودداری کرد بلکه ابتدا یک دستمال را با آن مرطوب و سپس آن را با دستمال، ضد عفونی کرد تا محلول وارد آن نشود. البته الکل به‌ دلیل اینکه زود تبخیر می‌شود بر روی سطح ويپ باقی نمی‌ماند و آسیبی وارد نمی‌کند اما بیشتر محلول‌های ضد عفونی کننده که مردم این روزها استفاده می‌کنند به‌صورت ترکیب با آب است که اگر این آب به داخل دستگاه نفوذ پیدا کند با برخی از تجهیزات و مواد داخل آن واکنش شیمیایی می‌دهد و به آنها آسیب می‌زند. هیچ مدار الکترونیکی نباید در مجاورت مستقیم مایعات یا بخار قرار بگیرد. درصورتی‌که برای ویپ چنین اتفاقی بیفتد مدارهای داخلی آن می‌توانند عملکرد پیش‌بینی‌نشده‌ای داشته باشند و همین مسئله باعث عبور جریان‌های غیرمجاز و تعریف‌نشده از باتری شود.
  3. اجازه دهید اسپری برای مدت زمان کوتاه روی دستگاه ویپ باقی بماند.دستگاه خود را با یک پارچه میکرو فیبر تمیز و خشک کنید؛ در صورت استفاده از الکل، به‌دلیل فراربودن آن نیازی به خشک‌کردن ویپ نیست.
  4. قبل از ضدعفونی کردن دستگاه بهتر است آن را خاموش کنید.
  5. بعد از ضدعفونی کردن، حداقل به مدت 1 دقیقه از آن استفاده نکنید تا الکل استفاده‌شده تبدیل شود.
  6. برخی از افراد نیز از محلول وایتکس برای ضد عفونی کردن استفاده می‌کنند که این ماده نه تنها براي دستگاه هاي ويپ بلكه براي همه ي لوازم الكترونيكي بسیار ضرر دارد و (ممکن است) باعث از بین بردن رنگ دستگاه با قسمت‌های فلزی واکنش داده و سیستم ويپ را مُختل می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه